Tre strake etter seier mot Raufoss

Bjørn Martin Kristensen ble den store helten etter dagens slitekamp mot Raufoss.

Annonse:

Landslagsperioden var endelig over og alt var duket for kamp om poeng i OBOS-ligaen på Grorud Arctic Match. Raufoss hadde tatt den 90 minutter lange kjøreturen inn til storbyen for å møte de gule og blå.

Tøft spill og tidlig skåring

Tidlig i kampen var det lagt opp til å bli et oppgjør med mye kraft og mye aggressivt spill. Spillerne gikk hardt inn i taklinger og klareringer men ingen kort ble delt ut de første 20 minuttene.

Men så smalt det på Grorud Arctic Match. Hassan Yusuf stjal ballen langs den ene siden, spilte ballen til Osestad i midten av banen som videre sendte Bjørn Martin Kristensen på løp langs venstre. Spissen var sikker med keeper og sendte Grorud i ledelsen på vakkert vis.

Grorud ledet 1-0 etter 22 minutter.

Et skår i gleden for Grorud var at Omar Bully måtte ut med skade etter kun 25 minutter og ble erstattet av Ridouan Essaeh.

Flere store sjanser ble det ikke i første omgang og lagene gikk til pause på stillingen 1-0 til Grorud.

To kjappe

Andre omgang skulle få en eksplosiv åpning. Etter flere minutter med Raufoss press rett fra startblokkene, kom Grorud mer og mer på banen. 

Hjemmelaget utnyttet en pasningsfeil på midten av banen og Preben Mankowitz sendte gjennom en alltid jagende Bjørn Martin Kristensen en mot en med keeper.

Kald som en fisk rundet unggutten først keeper, så fintet han bort en forsvarer før han satt ballen i mål med en rabona.

Grorud ledet 2-0 etter 54 minutter spill.

Raufoss fløy rett i angrep etter Grorud sin andre skåring og to minutter senere kom reduseringen for gjestene.

Stillingen var 2-1 etter 56 minutter spill.

Intens slutt

Store deler av resten av omgangen var preget av tøft spill, harde taklinger og ordvekslinger med medspillere og dommer.

Grorud måtte også gjøre et nytt skadebytte med åtte minutter igjen og dagens storskårer Bjørn Martin Kristensen måtte ut etter en duell, inn kom yngstebror Mankowitz.

Det skulle holde helt, Grorud vant 2-1 og vant med det sesongens tredje seier på rad!

----------
Grorud startet kampen med følgende lag:

4-4-2

Mats Gulbrandsen Viken

Arnar Gudjonsson - Glenn Harviken - Geirald Meyer - Henrik Bredeli

Omar Bully - Preben Mankowitz (K) - Hassan Yusuf - Sindre Osestad

Oscar Aga - Bjørn Martin Kristensen

----------

Benk:

Vegard Storsve - Rido Essaeh - Kevin Mankowitz - Nikolai Hristov - Fabian Ness - Vetle Skåttun - Josias Furaha - Fredrik Pedersen - Casper Fjeld

----------

Kampfakta:

22’ - 1-0- Bjørn Martin Kristensen

54’ - 2-0 - Bjørn Martin Kristensen

56’ - 2-1 - Raufoss

----------

Bytter:

Grorud

25' - INN: Ridouan Essaeh - UT: Omar Bully

70’ - INN: Nikolai Hristov  - UT: Sindre Osestad

70’ - INN: Fabian Ness - UT: Oscar Aga

82’ - INN: Kevin Mankowitz - UT: Bjørn Martin Kristensen

Annonse: